Menu

Globos namų senoliai žingsniuos su nuteistųjų drožtomis lazdomis

Marijampolėje, ant Šešupės kranto, Bažnyčios gatvėje esančių šv.Arkangelo Mykolo globos namų gyventojai Velykų išvakarėse sulaukė nuteistųjų dovanų. Labiausiai jos pradžiugino sunkiau vaikštančius senolius. Šeši jų nuo šiol žingsniuos pasiramsčiuodami ne pirktinėmis, o meniškai išdrožtomis lazdomis.
„Planavome jų išdrožti daugiau, tačiau dailės studiją lankantys nuteistieji rengiasi tarptautinei parodai Lenkijoje, todėl pritrūko laiko“, – sakė Marijampolės pataisos namų būrio viršininkė Dovilė Derenčienė.
Nuteistieji lazdas drožė iš drebulės ir liepos, stengėsi, kad jos būtų ne tik dailios, bet ir patogios.
„Mus labai nudžiugino lazdos, nes mūsų globotiniams tai yra naudingas daiktas. Buvo gan netikėta: tik paskambino iš pataisos namų, paklausė, ar priimtume dovaną, ir iš karto atvyko ne tik su lazdomis, bet ir su margučiais, – džiaugėsi malonia staigmena šv.Arkangelo Mykolo globos namų įkūrėja ir ilgametė direktorė Stasė Požarskienė. – Senukai lazdas jau išbandė, sakė, jog yra patogios“.
Vieną kitą lazdą globos namų ūkvedys šiek tiek patrumpins, kad atitiktų būsimo šeimininko ūgį, ir prie galų prikals gumos gabalėlius.
Pataisos namų direktorius Zenonas Kunca S.Požarskienei pažadėjo, jog nuteistieji padės suremontuoti vieną kambarį globos namuose: tapetuos sienas, nudažys lubas.

lrytas.lt